Haberler

Osman Yüksel Serdengeçti Fotoğraf Sergisi Keçiören’de Açıldı

F

otoğraflarla Osman Yüksel Serdengeçti adlı fotoğraf sergisi Keçiören Belediyesi’nin hizmet binasının giriş katında açıldı. Sergi açılışına, TBMM Başkan Vekili Sadık Yakut, milletvekilleri, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, Osman Yüksel Serdengeçti’nin yeğeni ve Türk Kadınlar Derneği Genel Başkanı Emine Bağlı, “Deli Rüzgar Osman Yüksel Serdengeçti” adlı kitabın yazarı Prof Dr. Cemal Kurnaz ile Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Doğan katıldı.

Açılışta konuşan Serdengeçti’nin yeğeni Emine Bağlı , “Amcam gibi mücahid bir insanın tanıtılmasına vesile olmak ülkemiz ve milletimiz açısından çok önemlidir. Kültürümüze verdiği katkılardan dolayı Sayın Mustafa Ak’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 
Prof. Dr. Cemal Kurnaz da, çok anlamlı bir buluşma için biraraya geldiklerini kaydederek “Ölümünün 30.yılına yakın bir zamanda bir kitap çalışmamız oldu. Onu yeni nesillere tanıtmak için güzel bir kitap hazırladık” dedi. 
Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı da, “Osman Yüksel Sedengeçti, hem söyleyecek derdi olan ama aynı zamanda sözün ruhuna ihanet etmeyen biriydi. Gençlere böyle önemli şahsiyetleri tanıtmalıyız” mesajını verdi.

Kaynak

İlgili Gönderiler

1 / 74