Haberler

Orta Doğu ve Balkanlarda Osmanlı Ruhu Yeniden Canlanıyor

C

resim

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çarşamba günü resmi ziyaret için Sırbistan’a gitti. Ziyaretin ikinci gününde Erdoğan, Boşnakların yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesinin en büyük şehri Novi Pazar’ı da ziyaret etti. Novi Pazar’a akın eden binlerce kişi, Erdoğan’ı görmek için şehrin sokaklarını doldurdu. Şehrin dört bir yanına “Türkiye”, “Novi Pazar’a hoş geldiniz” pankartları ve Türk bayrakları asılırken, halk Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı görebilmek için pencerelere ve yüksek binaların çatılarına çıktı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti, şehirde adeta bayram havası yaşattı.
TSK’ya bağlı özel birlikler de Perşembe günü İdlib’in kuzey kırsalına askeri ve zırhlı araçlarla girdi. Suriye’nin İdlib bölgesinde yaşayan halk da Türk askerlerini büyük coşkuyla ve sevgi gösterileriyle karşıladı. Türkiye ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atan halka göre, ateşkes gözlem misyonu yürütecek Mehmetçik sivillerin yaşamlarını güvenli hale getirecek.
Daret İzze ilçesinde halk, dün cuma namazının ardından bir araya gelerek Türk askerlerinin İdlib intikalini destekledi. “Fatih’in torunları ülkenize hoş geldiniz”, “Suriye halkını koruduğunuz için teşekkür ederiz”, “Memleketinize hoş geldiniz” şeklinde Türkçe ve Arapça pankartlar taşıyan göstericiler, “Merhaba Türk kardeşlerimiz, kahrolsun PKK” sloganları da attı.
Balkanlarda ve Orta Doğu da halkın Cumhurbaşkanı’na ve Türk askerine karşı göstermiş olduğu bu sevgi, Osmanlı’ya olan hasretin bir ifadesidir.  

Kaynak

İlgili Gönderiler

1 / 6