Haberler

İrfan Köklerimize Yolculuk: Semerkand’dan Buhara’ya

İ

stanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., düzenlediği özel bir programla, İstanbul halkını Semerkand’ın, Buhara’nın manevî iklimine taşıyor.

Özbekistan’ın Taşkent, Semerkand ve Buhara şehirleri’ne düzenlenen ‘kültür gezisi’ne katılan akademisyenler, intibâlarını , fotoğraf sergisi ve panelde İstanbul halkıyla paylaşacaklar. 
Seyircileri tarih içinde bir yolculuğa çıkartacak olan “İrfan köklerimize yolculuk: Semerkand’dan Buhara’ya” başlıklı program, 19 Şubat 2011 Cumartesi günü saat 14.00’de Ali Emirî Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 
 
Türkiye’nin değişik üniversitelerinde görev yapan akademisyenler, UNESCO’ya bağlı “Milletlerarası Orta Asya Araştırmaları” tarafından 2010 yılında “Nizamî ve Nevaî: Tarihî ve Kültürel Bağlar” ismiyle Özbekistan’ın Semerkand şehrinde düzenlenen milletlerarası bir sempozyuma katılmışlardı.
 
Sempozyuma ve kültür gezisine katılan akademisyenler, katıldıkları faliyetlere dair intibâlarını, Fatih Ali Emirî Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan özel bir programla, İstanbul halkıyla paylaşacaklar.

 

Kaynak

İlgili Gönderiler

1 / 74