Haberler

Bağcılar’dan Almaatı’ya Gönül Sofrası

B
ağcılar Belediyesi ile Almaata’nın Almalı Belediyesi’nin Kazakistan’da müşterek kurduğu Bereket Sofrası, yaklaşık bin davetliyi aynı sofrada buluşturdu. Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı 12 yıldır Kazakistan’da Bereket Sofrası kurduklarını ifade etti.

Bağcılar Belediyesi ile Almaata’nın Almalı Belediyesi’nin müşterek düzenlediği iftar programı Türkiye’den ve Kazakistan’dan iştirak eden Müslümanları bir araya getirdi. Otel Kazakistan’daki iftar programında duygulu anlar yaşayan Kazakistanlı davetliler, “Her yıl heyecanla beklediğimiz iftar programında soydaşlarımızla aynı sofrada iftar yapmak bizi mutlu ediyor. Ayrı bir duygu yaşıyoruz” dediler.

İftar programında konuşan Başkan Lokman Çağırıcı, Bağcılar’da 40 yıldır Kazak kardeşleriyle bir arada yaşadıklarını ifade etti. İki kardeş ülke arasındaki münasebetlerin gelişmesine katkıda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’e şükranlarını sunduğunu ifade eden Çağırıcı, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“İslam dinine mensup olmaktan, Müslüman ana ve babadan dünyaya gelmiş olmaktan dolayı Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Hepimizin atası olan Hoca Ahmet Yesevi Hazretleri’nin izlerini Türkiye’de de görebiliyoruz. Bağcılar Belediyesi olarak 12 yıl önce başlattığımız Gönül Sofraları geleneğini devam ettirmekten dolayı da büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

Kaynak

İlgili Gönderiler

1 / 5