Haberler

Türkmenler’de Ordu Kurdu

S

uriye’de Türkmen köyleri, Beşar Esad’ın ordusuna karşı oluşturdukları Türkmen cephelerini Albay Ebu Bekir Muhammed Abbas komutasında bir çatı altında topladı. Albay Abbas, Esad’a karşı zafer sözü verdi.

Suriye’de çatışmalar sürerken; Türkmen köyleri de bomba ve füzelerle vuruluyor. Lazkiye’deki Türkmen köyleri, rejim yanlısı ordu birliklerine karşı oluşturdukları Türkmen cephelerini bir çatı altında topladı.

Gönüllü gençlerin oluşturduğu “Türkmen Ordusu”na, orduda görevli iken muhaliflerin safına geçen Albay Ebu Bekir Muhammed Abbas komuta ediyor. Resmi olarak ordularını kurduklarını anlatan Abbas, Esad’ın, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden sivil ve savunmasız insanlara karşı acımasızca ateş açtığını, Türkmen köylerini de hemen hemen her gece bombardımana tuttuğunu belirtti.

Bünyesinde yaklaşık 3 bin asker barındıran Türkmen Ordusu, silah ve özellikle ağır silah konusunda Türkiye ve uluslar arası kuruluşlardan yardım bekliyor. Beydağ yakınlarındaki dağlık bir alanda toplanarak gövde gösterisi yapan Türkmen askerleri, rejime karşı sonuna kadar savaşmaya yemin etti

Kaynak

İlgili Gönderiler

1 / 74