Haberler

Türk Dünyası’na Gönül Vermiş Kemal Çapraz Anıldı

K

alemiyle ve diliyle Türk Dünyası’nın dertlerini dile getiren gazeteci – yazar merhum Kemal Çapraz, vefatının 3. yılında Tuzla Yayla Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı. Anma törenine, Çapraz’ın eşi Zuhal, çocukları Çağrı ve Çağla Çapraz, babası Cemal ve annesi Meliha Çapraz, aile yakınları ve sevenleri ile İstanbul Bağımsız Milletvekili İhsan Barutçu katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan törende konuşan babası  Cemal Çapraz, ‘’Ben Kemal’i saksıda bir çiçek gibi yetiştirdim, ama Allah onu bizden daha fazla seviyormuş ki, hayatının baharında aramızdan aldı. Siz, arkadaşları olarak da onu unutmayarak, buraya gelmekle büyük bir vefa örneği veriyorsunuz’’ dedi.

Avukat Hasan Basri Pehlivan da ‘’Rahmetli Kemal kardeşimiz, bu dünyada iyi bir Müslüman ve Türk milliyetçisi olarak yaşadı. Onu üniversite yıllarımda tanıdım. Bizim öncü kuşağımızdı. Çok dramatik bir kazada kaybettik. Bütün hayatı boyunca iyi bir Müslüman ve ülkücüye yakışır bir şekilde yaşadı. Onun mücadelesini bıraktığı yerden, inancını da kararlılıkla sürdüreceğiz’’ diye konuştu.

 Ufuk Ötesi gazetesinin imtiyaz sahibi olan, Basın Birliği Derneği başkanlığını da yürüten Kemal Çapraz, 3 yıl önce Kartal’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Ayrıca, Sultanahmet’teki Hoca Ahmet Yesevi Vakfı’nda Kemal Çapraz için bir anma toplantısı düzenlendi. Erdoğan Aslıyüce, Yusuf Gedikli, Ali Osman Özcan ve Şahin Zenginal, arkadaşları Çapraz’ı anlattılar.

Kaynak

İlgili Gönderiler

1 / 74