Haberler

Moskova’da “Mevlid-i Nebi” Türk Dünyası Müslümanlarını Bir Araya Getirdi

M

oskova’da düzenlenen “Mevlid-i Nebi” programına katılan Tatar, Dağıstanlı, İnguş, Çeçen ve diğer Orta Asya Müslümanlarından yüzlerce kişi Rusya Bilimler Akademisi’nin konser salonuna sığmadı.

 Moskova’da düzenlenen “Mevlid-i Nebi” programına katılan Tatar, Dağıstanlı, İnguş, Çeçen ve diğer Orta Asya Müslümanlarından yüzlerce kişi Rusya Bilimler Akademisi’nin konser salonuna sığmadı. Her geçen yıl daha büyük bir ilgi ile takibedilen Hazret-i Muhammed’i anma programları bu yıl bir ay boyunca sürdü. Programa Müslüman ülkelerin büyükelçileri, çeşitli ülkelerden din adamları, hükümet ve Moskova valiliğinden temsilciler katıldı.

                                               ****


Hollanda’daki Meclis’te Türk sayısı 12’ye Yükseldi

Hollanda’da çarşamba günü yapılan eyalet meclisi seçimlerinde Güney Hollanda bölgesinden aday olan Türk kökenli Bahattin Erbaş, tercihli oylarla seçilmeyi başardı.

Hollanda’da çarşamba günü yapılan eyalet meclisi seçimlerinde Güney Hollanda bölgesinden aday olan Türk kökenli Bahattin Erbaş, tercihli oylarla seçilmeyi başardı. Erbaş’ın seçilmesiyle dört yıl boyunca eyalet meclislerinde görev yapacak Türk siyasetçi sayısı da 12’ye yükseldi.

 

Kaynak

İlgili Gönderiler

1 / 74