Haberler

İftarlarla Evlâd-ı Fatihanın Gönülleri Feth Edildi

B

ayrampaşa Belediyesinin düzenlediği ‘’Bereket Konvoyu’’ 2005 yılından bugüne kadar Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Sirbistan, Karadağ, Yunanistan, Romanya ve Arnavutluk’ta 60’a yakın şehir, Avrupa’nın Almanya, Avusturya ve Fransa ülkelerinden 5 şehir; Lübnan ve Türkiye’de ise 25 şehirde 500 bini aşkın yurttaş ve soydaşımıza ulaşarak kaybolan birlik ve beraberlik duygusunun canlanmasını sağladı. 

Balkanlar’da Varız 

Tam yedi yıldır 70 kişilik gönüllü ekip, 4 TIR, 2 otobüs, 4 minibüs,1 jeneratör aracı ve 1 canlı yayın aracının Balkan topraklarını karış karış gezerek soydaş ve yurttaşlarımızla buluştuğu gönül ve sanat sofralarında, Bereket Konvoyu iz bırakmaya devam ediyor. 2005 yılında Bayrampaşa Belediyesi’nin önderliğinde büyük çabalarla oluşturulan bir sosyal sorumluluk projesi olan Bereket Konvoyu tam yedi yıldır Balkan topraklarında gitmedik yer bırakmadı. Balkanların her karış toprağında yüz binlerce yurttaş ve soydaşımıza ulaşarak sosyal proje anlamında Türkiye de bir ilki gerçekleştiren Bereket Konvoyu sanat ve sevgi sofralarıyla kaybolmaya yüz tutmuş atalarımızla bağlarımızı tekrar canlandırmaya başladı. 

Gönül Bağımız Var 

Bereket Konvoyunun mimarlarından olan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner,”2005 yılından beri inanılmaz bir gayretle oluşturduğumuz bu sosyal proje sayesinde 7 yılda 500 bin yurttaş ve soydaşımıza toplam 50 bin km yol katederek ulaştık. Sanat sofraları, gönül sofralarında atalarımızın topraklarında kaybolan akrabalık bağlarımızı güçlendirdik. Meclis üyelerimizle, siyasi büyüklerimizle, bakanlarımızla, dernek başkanlarımızla, STK’larımızla, milletvekillerimizle yeri geldiğinde yemek dağıttık, yeri geldi masa hazırladık. Maksat yemek götürmek olmadı hiçbir zaman; kardeşlerimizle eski bağlarımızı güçlendirmek oldu. Bunu da başardığımıza inanıyorum. Balkan topraklarında nereye giderseniz gidin Bayrampaşa adı artık tanınıyor. Demek ki doğru bir iş yapıyoruz. Bundan sonra da kalıcı eserler bırakarak bereket konvoyuna devam edeceğiz’’ dedi. 
Soydaşlarımızı Yalnız Bırakmadık
 
Bayrampaşa Belediyesinin düzenlediği ‘’Bereket Konvoyu’’ 7 yılda Balkanlar ve Avrupada 12 ülkede kurduğu iftar, sanat ve gönül sofralarıyla 500 bin soydaşımıza ulaşarak, onlarla dostluk ve kardeşlik bağlarımızı perçinleştirdi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner,”Soydaşlarımızla buluşmak için toplam 50 bin km yol katederek bağlarımızı güçlendirdik’’ dedi.

Kaynak

İlgili Gönderiler

1 / 74